PiS zatwierdzi kandydata na prezydenta

Rada Polityczna Prawa i Sprawiedliwości zatwierdzi dziś kandydaturę posła Andrzeja Dudy w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Głowę państwa będziemy wybierać w maju przyszłego roku.

O tym, że to właśnie poseł Andrzej Duda wystartuje z ramienia PiS w przyszłorocznych wyborach prezydenckich prezes partii Jarosław Kaczyński poinformował 11 listopada.

– Polsce potrzebny jest nowy pierwszy obywatel RP. Tu w Krakowie jest taki człowiek. Jest nim Andrzej Duda – mówił Jarosław Kaczyński, prezes PiS.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości mówią, że Andrzej Duda to kandydat, który będzie realizował testament prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego był bliskim współpracownikiem. Jednocześnie będzie on mocnym kontrkandydatem dla Bronisława Komorowskiego – zaznaczył poseł Marcin Mastalerek.

SETKA Marcin Mastalerek rzecznik PiS 6987

– Andrzej Duda jest osobą która pokarze wszystkie niedociągnięcia Bronisława Komorowskiego. Zna języki, jest wykształcony, jest człowiekiem z klasą – powiedział Marcin Mastalerek, rzecznik PiS.

Andrzej Duda ma 42 lata. Z wykształcenia jest prawnikiem. W przeszłości pełnił funkcję m.in wiceministra sprawiedliwości w resorcie kierowanym przez Zbigniewa Ziobro oraz podsekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Zasiadał także w Trybunale Stanu. W maju bieżącego roku uzyskał mandat do Parlamentu Europejskiego. Wachlarz funkcji jakie sprawował świadczy o jego bogatym doświadczeniu – akcentuje politolog Mirosław Król.

– To człowiek, który w młodości wyrasta z harcerstwa i tych wartości, przedstawiciel młodego pokolenia, a jednocześnie jest politykiem doświadczonym – podkreślił Mirosław Król, politolog.

Dzisiejsze spotkanie ma być zamknięte dla mediów; po jego zakończeniu planowana jest konferencja prasowa posła Andrzeja Dudy i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj