fot. PAP/Leszek Szymański

MRiRW: Krajowa Rada Izb Rolniczych poprze kandydaturę prezydenta Andrzeja Dudy w II turze wyborów

Krajowa Rada Izb Rolniczych przyjęła we wtorek stanowisko, w którym popiera kandydaturę Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich – poinformował resort rolnictwa.

We wtorek odbyło się w Parzniewie pod Warszawą posiedzenie Krajowej Rady Izb Rolniczych, w której wziął udział prezydent RP Andrzej Duda.

„Podczas dzisiejszego posiedzenia Krajowa Rada Izb Rolniczych przyjęła stanowisko, w którym popiera kandydaturę pana Andrzeja Dudy w drugiej turze wyborów prezydenckich” – czytamy w komunikacie ministerstwa opublikowanego na stronie internetowej.

Podczas spotkania głos zabrał ubiegający się o reelekcję prezydent Andrzej Duda.

„Nie ukrywam, że nie tylko mam nadzieję, ale wierzę w to głęboko, że zostanę wybrany na następną kadencję” – mówił prezydent. Dodał, że jeżeli tak się stanie, to z całą pewnością polska wieś będzie w centrum jego uwagi.

„Bardzo dziękuję moim koleżankom i kolegom z samorządu rolniczego za przyjęcie tego stanowiska. Przypomnę, że zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych i Prezydent Andrzej Duda podpisali porozumienie programowe, dotyczące rozwiązywania najważniejszych problemów polskiego rolnictwa. Polscy rolnicy w zdecydowanej większości akceptują działania inicjowane i wspierane przez prezydenta Andrzeja Dudę w czasie jego dotychczasowej kadencji” – powiedział uczestniczący w posiedzeniu KRIR minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister poinformował, że w pierwszej turze wyborów na Andrzeja Dudę zagłosowało 71,4 proc. polskich rolników.

Zdaniem min. Ardanowskiego, stanowisko samorządu rolniczego w Polsce o poparciu Andrzeja Dudy jest naturalną konsekwencją i odwzorowaniem opinii większości polskich rolników i zaapelował do rolników o udział w drugiej turze wyborów.

PAP

drukuj