fot. PAP/Łukasz Gągulski

Spotkanie prezydentów Polski i USA

Dziś w Warszawie dojdzie do dyplomatycznego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przebywającym od wczoraj w Polsce Joe Bidenem, prezydentem USA.

Wczoraj podczas bezpośredniego spotkania prezydentów Polski i USA w Rzeszowie padło wiele ciepłych słów. Joe Biden podkreślał wartość polskich żołnierzy.

– Joe Biden podkreślał świetne przygotowanie naszych żołnierzy, świetnego ducha walki wielokrotnie sprawdzonego także we wspólnej służbie i walce z żołnierzami amerykańskimi tam, gdzie nasi żołnierze pełnili służbę – czy to w Iraku, czy w Afganistanie. Cieszę się, że usłyszałem te słowa, bo myślę, że one dla nas wszystkich, dla mnie jako zwierzchnika sił zbrojnych, dla naszych żołnierzy i ich najbliższych, są bardzo ważne – powiedział Andrzej Duda, prezydent RP.

Stany Zjednoczone od dawna nie miały tak silnych sił w Europie. W Polsce dziś przebywa 10 tys. żołnierzy z USA. W całej Europie jest ich 100 tysięcy.

– Wysłaliśmy najlepszych, jakich mieliśmy w Ameryce. To wy wszyscy – zaznaczył Joe Biden,  prezydent USA.

Wczorajsze spotkanie prezydentów – jak podkreślał Andrzej Duda –  nie było poważną, dyplomatyczną dyskusją. Ta odbędzie się dzisiaj w Warszawie.

– Jesteśmy po szczycie NATO, więc będziemy z Panem prezydentem rozmawiali o szczegółach samego szczytu, ale także o koncepcjach tego, jak dalej działać w związku z wojną na Ukrainie, z rosyjską agresją, z którą mamy tam do czynienia – wskazał prezydent RP.

Jeszcze dziś prezydent Joe Biden wróci do Waszyngtonu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl