fot. PAP/Marcin Bielecki

Prezydent: Chciałbym, żeby owoce wzrostu gospodarczego były sprawiedliwie dzielone

Chciałbym, aby owoce wzrostu gospodarczego były odbierane przez całe polskie społeczeństwo, by były sprawiedliwie dzielone – mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Słubic (woj. lubuskie). Dodał, że jego ambicją jest, by „w Polsce żyło się tak, jak w Niemczech”.

„Chciałbym, żeby w Polsce żyło się tak, jak w Niemczech. To jest moja wielka ambicja. Oczywiście lata jeszcze upłyną zanim zdołamy to zrealizować. Ale chciałbym, żeby Polakom żyło się coraz lepiej; chciałbym, żeby podział dóbr w naszym społeczeństwie był podziałem sprawiedliwym” – mówił prezydent.

Zaznaczył, że „co roku nieprzerwanie wzrasta polskie PKB”.

„Chciałbym, żeby owoce wzrostu gospodarczego – który obserwujemy, ale przecież, w którym wszyscy też swoją codzienną pracą uczestniczymy – były odbierane przez całe polskie społeczeństwo, żeby były sprawiedliwie dzielone” – powiedział prezydent.

Dodał, że program 500 plus jest jednym z tych wprowadzonych przez PiS, „które sprawiają, że Polska staje się państwem bardziej sprawiedliwym”.

„Bo sprawiedliwe państwo to także państwo, które dzieli to, co zostało wspólnie wypracowane” – powiedział Andrzej Duda.

Wyraził przekonanie, że wielu mieszkańców regionu „to uczciwi, porządni polscy przedsiębiorcy, którzy płacą podatki, którzy odprowadzają VAT do budżetu państwa”.

„Chcemy raz na zawsze skończyć z tą wielką kradzieżą, bo byliśmy wszyscy okradani z VAT i to przez długie, długie lata. Poprzednio rządzący dopuszczali do tego, że VAT był rozkradany w nieprawdopodobnych liczbach. Szacuje się, że w ciągu czterech lat udało się 50 mld zł zaoszczędzić tylko w wyniku tego, że podatek VAT jest wreszcie rzetelnie pobierany” – podkreślił prezydent RP.

Dodał, że dzięki temu m.in. możliwa jest realizacja programów społecznych takich jak 500 plus.

PAP/RIRM

drukuj