fot. twitter.com/AndrzejDuda2020

Sztab wyborczy prezydenta A. Dudy pyta pozostałych kandydatów na prezydenta o obronę programów społecznych

Sztab wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy pyta pozostałych kandydatów na prezydenta czy w przypadku objęcia urzędu będą bronić programów społecznych.

Europoseł Beata Szydło podkreśliła, że w czasie epidemii i po kryzysie gospodarczym potrzebna jest silna władza, która będzie wspierać ludzi i myśleć o rozwoju.

Andrzej Duda podjął wczoraj zobowiązanie, że nigdy nie zgodzi się na ograniczenie programów społecznych wprowadzonych przez rząd.

Szefowa sztabu programowego Andrzeja Dudy przypomniała, że rząd PO-PSL podnosił wiek emerytalny i nie zajmował się problemami Polaków. Opozycja wielokrotnie też podawała w wątpliwość cel funkcjonowania programu 500 plus czy 13. emerytury.

Dlatego – jak podkreśliła europoseł – dziś jest czas, kiedy politycy muszą uczciwie deklarować swoje poglądy i być uczciwi wobec wyborców.

– Pytam Małgorzatę Kidawę-Błońską, Władysława Kosiniaka-Kamysza i pozostałych kandydatów: czy jeżeli Państwo obejmiecie urząd prezydenta RP, będziecie bronić programów społecznych wprowadzonych przez rząd – 500 plus, obniżonego wieku emerytalnego, trzynastej emerytury, wszystkich programów, które w realny sposób pomogły polskim rodzinom i polskiej gospodarce? Oczekujemy, że uczciwie odpowiecie Polakom – zaznaczyła Beata Szydło.

Europoseł Elżbieta Rafalska mówiąc o programie 500 plus podkreśliła, że Andrzej Duda podpisał najważniejsze zobowiązanie społeczne.

– Polskie rodziny od czasów transformacji czekały na rozwiązania systemowe, na zbudowanie podstaw prawdziwej polityki rodzinnej i taki program powstał. Na ten program zostało już wydatkowane ponad 105 mld złotych, a korzysta z niego 6,5 mln polskich dzieci. Czy to ma oznaczać, że pierwszymi ofiarami kryzysu po pandemii zostaną polskie rodziny, w tym głównie rodziny wielodzietne? Absolutnie nie może tak być – powiedziała.

Rząd ZP wprowadził szereg programów społecznych, które miały pomóc rodzicom w wychowaniu dzieci a osobom starszym żyć na godnym poziomie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl