fot. PAP

Rekordowe poparcie dla Andrzeja Dudy

Kandydat Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich Andrzej Duda w samej tylko Małopolsce zdobył 160 tys. podpisów. Wysoki i zadowalający wynik utwierdza członków Prawa i Sprawiedliwości, że Andrzej Duda w zbliżających się wyborach, będzie walczył o zwycięstwo.

Do rejestracji kandydata potrzeba 100 000 podpisów. Oznacza to, że w samej Małopolsce Andrzej Duda otrzymał o 60 000 podpisów więcej niż jest to wymagane  przez ordynację wyborczą.

– W Małopolsce udało się nam zebrać ponad 160 tysięcy podpisów. Jest to około trzy razy więcej niż kilka dni temu chwalił się sztab Bronisława Komorowskiego. Wydaje nam się, że jest to duży sukces. Świadczy to o tym, że sama Małopolska byłaby w stanie zarejestrować naszego kandydata Andrzeja Dudę – zauważył Włodzimierz Pietrus z Prawa i Sprawiedliwości.

Posłowie zapewniają, że to jeszcze nie jest ostateczny wynik, ponieważ podpisy cały czas spływają. Akcja zbierania podpisów przebiegała sprawnie i w dobrej atmosferze.

– Naprawdę z niesamowitą sympatią ludzie odnoszą się do kandydatury pana posła Andrzeja Dudy. Nawet jestem skłonna powiedzieć, że osoby, które wahałyby się zagłosować na Prawo i Sprawiedliwość, chętnie deklarują, że zagłosują właśnie na pana posła Andrzeja Dudę – stwierdziła Anna Miłowska z młodzieżówki PiS.

Profesor Jan Duda, w imieniu Prawa i Sprawiedliwości oraz samego kandydata, podziękował wszystkim tym, którzy podpisali się pod kandydaturą Andrzeja Dudy. Ojciec kandydata wierzy, że udział jego syna w wyborach to zadanie, jakie postawiła przed nim Opatrzność. I właśnie o siłę oraz dary Ducha Świętego  modli się dla syna na czas całej kampanii prezydenckiej.

– Przebieg tej akcji jest dla nas bardzo miły. Ze wszystkich stron słyszymy głosy życzliwości. Najbardziej się cieszę z tego, że syn jest szanowanym człowiekiem. Że powołany do wykonania takiego zadania nie zawodzi oczekiwań jako człowiek. To jest dla rodziców wielka satysfakcja – podkreślił prof. Jan Duda.

Ponad 100 tysięcy podpisów zebrały także podkarpackie struktury Prawa i Sprawiedliwości. Jeżeli w pozostałych województwach skuteczność będzie równie wysoka, Andrzej Duda może pobić przedwyborczy rekord poparcia.


TV Trwam News/RIRM

drukuj