fot. pixabay.com

Rozwój Polski powiatowej

Na potrzebę dalszych inwestycji w rozwój Polski powiatowej zwrócili uwagę politycy PiS na antenie TV Trwam. Wieczorny program „Rozmowy niedokończone” poświęcony był kwestii współpracy rządu z samorządem.

Poseł PiS, Bartosz Kownacki, który startuje z bydgoskiej listy do Sejmu, zwrócił uwagę, że w ostatnich latach do województwa kujawsko-pomorskiego trafiło z różnych programów wsparcie w wysokości 20 mld złotych.

Wskazał też, jak za rządów PiS zmieniły się budżety niewielkich miejscowości w regionie.

 – W Jeziorach Wielkich, w maleńkiej gminie w powiecie mogileńskim, w ostatnim czasie wyremontowano 70 proc. dróg. Nie było szans, żeby wcześniej coś takiego zrobić. Budżety inwestycyjne gmin, samorządów, zwłaszcza tych miejskich, są często kilkunastokrotnie wyższe, niż były w czasach Platformy Obywatelskiej – powiedział poseł Bartosz Kownacki.

Wiceprezydent Torunia, Adrian Mól, który kandyduje do Sejmu z toruńskiej listy PiS, również podkreślał, że dzięki działaniom PiS region w ostatnim czasie mocno się rozwinął. Wskazał przy tym na potrzebę kontynuowania polityki rozwoju Polski powiatowej.

W ostatnim czasie nasz region zmienił się. Bardzo dużo środków poszło na politykę społeczną dla dzieci i seniorów. Musimy tę politykę nadal kontynuować. W dalszym ciągu z Chełmna, Lipna, Chełmży, Brodnicy młodzi ludzie uciekają do większych aglomeracji takich jak: Toruń, Bydgoszcz, Gdańsk czy Warszawa – mówił Adrian Mól.

Hubert Grzegorczyk, kandydat PiS w wyborach do Senatu w okręgu Gdańsk-Sopot, wskazywał z kolei na działania rządu w tych miastach. Zwrócił m.in. uwagę, że w ostatnim czasie ponad 17 mln zł zostało przekazane na SOR Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl