Nowy spot PiS: „Nie zaśpij na wybory, głosuj 13 października”

Pod hasłem „Nie zaśpij na wybory, głosuj 13 października” zaprezentowano w poniedziałek nowy spot PiS, w którym przedstawiono dwie różne wizji Polski – rządzonej przez PO i PiS. PiS apeluje w spocie o mobilizację wyborców. „Wyborów nie wygrywa się, leżąc na kanapie” – słyszymy.

https://twitter.com/pisorgpl/status/1178574296890912768

Spot w warszawskim Kinie Kultura zaprezentował szef sztabu wyborczego PiS Joachim Brudziński. Na początku filmu widzimy napis: „Nie zaśpij na wybory, głosuj 13 października. Wybierz dobry czas dla Polski!”. Do napisu dodano również hasztag #budzikwyborczy.

Wiesz, czego tu brakuje? Twojego głosu” – mówi jeden z bohaterów spotu do drugiego.

Obaj znajdują się w urnie wyborczej, skąd mogą obserwować różne wizje przyszłości Polski. Wśród przedstawionych fikcyjnych miejscowości są m.in. Bajki Małe, gdzie widać dziecięce rowery z jednym kółkiem po „urealnieniu 500 plus”, Podniesisław, gdzie ludzie wspinają się po bardzo wysokich schodach, bo „pan Grzegorz podniósł podatki”, a także Tyradło.

Tu ludzie pracują do utyranej śmierci, bo pan Grzegorz podniósł wiek emerytalny, a mieli nie” – słyszymy.

Ostatnią możliwością jest wizja Polski rządzonej przez PiS.

Taka może być Polska. Gwarantują 500 plus, obniżyli podatki i wiek emerytalny, jest jeszcze wiele do zrobienia, ale Polacy nabrali wiatru w żagle, a wyborów nie wygrywa się, leżąc na kanapie” – mówi jeden z bohaterów.

W tym momencie drugi orientuje się, że wszystko, co widział, było snem, ale po przebudzeniu deklaruje, że 13 października wybierze się na wybory.

 

PAP

drukuj