Czy dojdzie do zjednoczenia prawicy?

Wierze, że to pierwszy etap, który doprowadzi do połączenia polskiej prawicy – mówi w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja poseł Joachim Brudziński.

Przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, odniósł się w ten sposób do organizowanej dziś przez Prawo i Sprawiedliwość Konwencji Prawicy. Spotkanie zaplanowane w siedzibie warszawskiej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego powinno się właśnie rozpoczynać.

Największa partia opozycyjna, czyli Prawo i Sprawiedliwość zwróciła się do wszystkich środowisk polskiej prawicy, do wszystkich środowisk patriotycznych, którym los i przyszłość naszej Ojczyzny leży na sercu, aby odłożyć wszystkie animozje, wszystkie wzajemne żale i pretensje i spróbować doprowadzić do połączenia wszystkich tych środowisk patriotycznych polskiej prawicy po to, aby w najbliższych wyborach tę sitwę odsunąć od władzy – powiedział poseł Joachim Brudziński.

Liderzy Solidarnej Polski oraz Polski Razem nie doszli jednak do porozumienia z partią Jarosława Kaczyńskiego i zapowiedzieli, że nie wezmą udziału w konwencji. Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin zapewniali, że ich nieobecność na spotkaniu nie oznacza braku woli uczestniczenia w procesie jednoczenia się prawicy.

Wczoraj Solidarna Polska i Polska Razem zdecydowały o utworzeniu w Sejmie Klubu Parlamentarnego Sprawiedliwa Polska.

RIRM

drukuj