PiS negatywnie o programie „Mieszkanie dla Młodych”

Posłowie PiS negatywnie ocenili projekt rządowego programu ”Mieszkanie dla młodych”.

Według polityków nie wszyscy młodzi ludzie będą mogli skorzystać z projektu oferowanego przez rząd.

Poseł Andrzej Adamczyk wyjaśnił, że program Mieszkanie dla Młodych  dotyczy tylko mieszkań budowanych przez firmy deweloperskie.

– Projekt rządowy procedowany w podkomisji nadzwyczajnej, dzisiaj praktycznie w tej podkomisji skonsumowany. Podkomisja zakończyła pracę nad projektem. Trzeba jasno określić ¾ powierzchni kraju wyjęte spod wsparcia w nabywaniu własnego mieszkania. W ¾ powiatach w Polsce nie rozpoczęto budowy mieszkań deweloperskich, a tylko i wyłącznie do mieszkań deweloperskich budowanych przez deweloperów czy przez podmioty gospodarcze dedykowany jest projekt wsparcia rządowego – mówił poseł Andrzej Adamczyk.

Poseł Andrzej Adamczyk przypomniał również, że projekt „Rodzina na swoim” przyjęty przez rząd PiS cieszył się o wiele większym zainteresowaniem.

Tymczasem rząd PO-PSL nie zapewnia Polakom żadnego wsparcia – akcentuje polityk.

– Bardzo negatywnie oceniamy ten projekt. Program „Rodzina na swoim”, który był przyjęty przez rząd PiS cieszył się olbrzymim zainteresowaniem. Dzisiaj w 2013 roku nie ma żadnego elementu wsparcia, zaś w 2014 roku – bardzo okrojony wybiórczy dedykowany tylko i wyłącznie rynkowi pierwotnemu. Rynek wtórny jest wyłączony. To młodzi ludzie często korzystali z rynku pierwotnego. Pieniądze pochodzące ze sprzedaży mieszkań czy domów na rynku wtórnym zazwyczaj i tak były lokowane w obszarze budownictwa mieszkaniowego – podkreślał poseł Andrzej Adamczyk.

RIRM

drukuj