Kaczyński zaprosił Kopacz na wspólne posiedzenie klubów PiS i SP

Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział, że pojawi się na środowym spotkaniu w kancelarii premiera, jeśli szefowa rządu Ewa Kopacz weźmie udział w środę rano we wspólnym posiedzeniu klubu PiS oraz Sprawiedliwej Polski i odpowie na pytania m.in. dot. obniżenia wieku emerytalnego. 

Kaczyński poinformował podczas wtorkowej konwencji PiS w Płocku, że otrzymał zaproszenie na spotkanie od premier Kopacz, która chce w środę porozmawiać z liderami ugrupowań parlamentarnych o kwestiach związanych z samorządem, w tym m.in. o wprowadzeniu budżetu obywatelskiego w każdej gminie.

„Pani premier chce rozmawiać o sprawach samorządu w trakcie kampanii samorządowej, która z natury rzeczy jest konkurencyjna, jest starciem. Kampania wyborcza musi być starciem racji, programów (…)Choć jestem przekonany, że to zaproszenie to chwyt marketingowy w trakcie kampanii wyborczej, to pod pewnym warunkiem jestem gotów tam pójść” – powiedział szef PiS.

Następnie zaprosił Kopacz na wspólne posiedzenie klubów PiS i Sprawiedliwej Polski, które ma się odbyć po w środę po porannych głosowaniach w Sejmie.

„Jeżeli pani premier rzeczywiście chce zmienić niszczący polskie życie publiczne sposób uprawiania polityki powinna przyjść, wykazać nieco dobrej woli, może i nieco pokory, bo pokora jest PO naprawdę potrzebna” – podkreślił Kaczyński.

Szef PiS dodał, że spotkanie z klubami PiS i SP nie może być długie. „Chodzi o to, żeby odpowiedziała nam na pytanie, dlaczego nie chce załatwić tej sprawy, (obniżenia wieku emerytalnego dla kobiet do 60 i mężczyzn do 65 lat – PAP) chociaż ciągle mówi, że jest bliżej ludzi. Nie ma dla ludzi sprawy boleśniejszej niż ta” – powiedział Kaczyński.

Dodał, że rozmowa na posiedzeniu klubów mogłaby też dotyczyć projektu uchwały PiS zobowiązującej rząd i Sejm do prac nad obniżeniem wieku emerytalnego, obniżeniem cen lekarstw, poprawą sytuacji rodzin o najniższych dochodach, którą klub PiS złoży w najbliższym czasie.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl