fot. https://twitter.com/KancelariaSejmu

Posłowie PiS zaapelowali do marszałka Szymona Hołowni o „odmrożenie” projektu ich autorstwa dot. przedłużenia zerowej stawki VAT na żywność

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości zaapelowali do marszałka Sejmu, Szymona Hołowni, o „odmrożenie” projektu ich autorstwa dotyczącego przedłużenia zerowej stawki VAT na żywność. To reakcja na wypowiedź premiera Donalda Tuska, który zarekomendował powrót do 5 proc. stawki VAT na żywność.

Zerowa stawka VAT na żywność obowiązuje do końca marca. Posłowie Piotr Muller oraz Waldemar Buda na konferencji wezwali Szymona Hołownię, aby wznowił prace nad projektem, który gwarantuje zerowy VAT na żywność jako rozwiązanie ustawowe. Wcześniej Donald Tusk przekazał, że rząd rozważa powrót do 5 proc. stawki VAT na żywność. Premier dodał, że prowadzone są rozmowy z ministrem finansów, Andrzejem Domańskim, który do końca tygodnia ma pracować nad rozwiązaniami.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości, Waldemar Buda, uważa, że ta zapowiedź to pierwszy krok w kierunku podwyższania podatków Polaków.

– Będzie miało to konsekwencje przez cały rok, to znaczy, że nie będą obniżane stopy procentowe. To ma z kolei wpływ na raty kredytów, na wysokość rat kredytów Polaków, które zaciągnęli na różne cele – najczęściej mieszkaniowe. Zapamiętajmy ten dzień. Podwyżki podatków to pierwszy krok działań Donalda Tuska. Będą kolejne. Jest to rozczarowujące. Już kiedyś nas okłamał, jeśli chodzi o koncepcję podatkową „3×15” – zaznacza Waldemar Buda.

Zerowa stawka VAT na żywność obowiązuje w Polsce od lutego 2022 roku. Objęte są nią podstawowe produkty spożywcze, czyli: owoce, warzywa, mięso, nabiał i produkty zbożowe.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl