fot. flickr.com

„S” podpisze umowę programową i poprze kandydata PiS na prezydenta

Dziś Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” ma podpisać z Andrzejem Dudą „Umowę programową”. Ponadto oficjalnie udzieli poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości w wyborach prezydenckich.

Postulaty  zawarte w dokumencie mają zobowiązywać m.in. do korzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy oraz działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego.

Poseł Beata Szydło, szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy, podkreśla, że to przełomowy moment w kampanii wyborczej kandydata PiS-u na prezydenta.

– Myślę, że nasze wspólne patrzenie na sprawy gospodarcze, a przede wszystkim społeczne, ale też sprawy wartości i funkcjonowania państwa owocuje tym, że dziś „Solidarność” chce pójść razem z Andrzejem Dudą. Bardzo się z tego powodu cieszę – to dla nas bardzo ważne, to jedna z najważniejszych deklaracji w tej kampanii: że „Solidarność” zdecydowała się tak bardzo oficjalnie poprzeć Andrzeja Dudę. Będzie to miało ogromne znaczenie i to wydarzenie jest przełomowe – zaznaczyła Beata Szydło.

Marek Lewandowski, rzecznik „Solidarności”, podkreślił, że program Andrzeja Dudy jest najbliższy oczekiwaniom „Solidarności”.

RIRM

drukuj