Rzecznik PiS: Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu

Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu; w tej chwili będziemy analizować uwagi prezydenta Andrzeja Dudy do naszych poprawek; kolejne spotkanie odbędzie się najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu – powiedziała PAP rzecznik PiS Beata Mazurek.

W piątek wieczorem, po ok. 2 godz. zakończyło się czwarte już spotkanie prezydenta i prezesa PiS. Jego tematem były poprawki PiS do projektów prezydenta o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Ich treść nie jest dokładnie znana – wiadomo, że dotyczą m.in. rozwiązań na wypadek, gdyby Sejm nie zdołał (jak proponuje prezydent) większością trzech piątych głosów wybrać członków KRS-sędziów.

„Atmosfera tego spotkania była bardzo przychylna, jest chęć porozumienia” – powiedziała PAP Beata Mazurek. Jak dodała w tej chwili PiS będzie analizować uwagi, które przedstawił prezydent Andrzej Duda.

„Jesteśmy przekonani, że wszystko idzie ku porozumieniu i kolejne spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się w przyszłym tygodniu” – dodała Beata Mazurek.

PAP/RIRM

drukuj