CBA weszło do Urzędu Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury

Centralne Biuro Antykorupcyjne weszło w piątek po południu do siedziby Urzędu Miasta Inowrocławia i Kujawskiego Centrum Kultury w tym mieście – dowiedziała się nieoficjalnie PAP w źródłach zbliżonych do śledztwa. Sprawa dotyczy fikcyjnych faktur na szkodę miasta.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził w rozmowie z PAP, że funkcjonariusze gdańskiej delegatury CBA weszli do tych instytucji oraz do mieszkań prywatnych.

„Trwają przeszukania o charakterze procesowym, które pozwolą na zabezpieczenie dowodów w sprawie. Czynności trwają” – powiedział PAP Piotr Kaczorek.

Od 11 października w urzędzie trwała kontrola prowadzona przez CBA. Na jej podstawie Biuro skierowało do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa w sprawie fikcyjnych faktur i wypłacanych na ich podstawie pieniędzy z kasy Urzędu Miasta.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl