fot. twitter.com/CBAgovPL

B. współpracownik Sławomira Nowaka wśród zatrzymanych przez CBA ws. Lotosu

Wśród zatrzymanych we wtorek przez CBA w związku ze śledztwem dot. wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Lotos SA jest Tomasz S. – były współpracownik ministra w rządzie PO Sławomira Nowaka, b. radny PO w Gdańsku i b. prezes siatkarskiego klubu Atom Trefl Sopot – podał we wtorek portal wPolityce.pl.

„Funkcjonariusze gdańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali cztery osoby w związku ze śledztwem dotyczącym wyrządzenia znacznej szkody majątkowej Grupie Lotos SA. Wśród zatrzymanych jest były prezes zarządu i były prokurent w Lotosie, szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji Lotosu oraz przedsiębiorca” – poinformował we wtorek w komunikacie Wydział Komunikacji Społecznej Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

wPolityce.pl poinformowało we wtorek po południu, że wśród zatrzymanych jest Tomasz S. – były współpracownik ministra PO Sławomira Nowaka, były radny PO w Gdańsku i były prezes siatkarskiego klubu Atom Trefl Sopot.

Rzecznik prasowy Grupy Lotos Adam Kasprzyk w oświadczeniu rozesłanym we wtorek mediom poinformował, że „działanie CBA dotyczy sprawy z 2011 r.”.

„Informujemy, że przedstawiciele koncernu są w stałym kontakcie ze służbami prowadzącymi tę sprawę, udzielają CBA wszelkich niezbędnych informacji lub dokumentów w wyznaczonym terminie. Spółce zależy na całkowitym wyjaśnieniu sprawy” – napisał rzecznik.

CBA poinformowało, że po zatrzymaniach funkcjonariusze zaplanowali przeszukania m.in. miejsc zamieszkania czwórki zatrzymanych i lokali, w których prowadzą oni działalność gospodarczą. CBA zapowiedziało również, że po zakończeniu tych czynności zatrzymani zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej w Gdańsku, gdzie usłyszą zarzuty.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl