fot. twitter/Grupa LOTOS

CBA zatrzymało byłego prezesa Lotosu

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego prezesa Lotosu. Nieoficjalnie wiadomo, że to Paweł O., który szefował spółce przez 14 lat. Jest podejrzenie wyrządzenia znacznej szkody majątkowej dla spółki. Chodzi m.in. o podpisywanie fikcyjnych umów na usługi doradcze.

– Agenci z gdańskiej delegatury CBA zatrzymali cztery osoby w śledztwie dot. wyrządzenia znacznej szkody majątkowej w Grupie Lotos S.A. Wśród zatrzymanych jest były Prezes Zarządu Lotos S.A. i były prokurent, pełniący także funkcję Zastępcy Dyrektora Generalnego ds. Strategii i Relacji Międzynarodowych w Lotos S.A., Szefowa Biura Obsługi Korporacyjnej i Administracji Lotos S.A. oraz przedsiębiorca – informował Temistokles Brodowski, rzecznik CBA.

CBA nie podało jeszcze żadnych danych osobowych zatrzymanych. W czasie rządów PiS prezes państwowej spółki był zmieniany czterokrotnie. Według medialnych informacji, jedną z zatrzymanych osób jest były prezes Lotosu Paweł O. Funkcję prezesa spółki pełnił przez 14 lat. Stanowisko obejmował za rządów Leszka Millera w 2002 r. Prezesował w trakcie pierwszych rządów PiS, a następnie dwie kadencje rządów koalicji PO-PSL. Z funkcją pożegnał się w 2016 r. Wraz z trzema innymi zatrzymanymi osobami miał wyrządzić znaczną szkodę majątkową spółce Lotos.

– Nasi funkcjonariusze prowadząc to śledztwo ustalili, że przedstawiciele Lotosu podpisali fikcyjną umowę na usługi doradcze – mówił Temistokles Brodowski.

Wszystko wskazuje na to, że umowa faktycznie służyła jedynie wyprowadzeniu pieniędzy ze spółki. Sprawa, jak podkreśla CBA, jest rozwojowa.

– W tej chwili funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania i biura zatrzymanych. Cała czwórka trafi do prokuratury regionalnej. Tam usłyszy zarzuty – wskazał rzecznik CBA.

TV Trwam News/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl