fot. PAP

Wojtunik pozostał szefem CBA

Premier  Donald Tusk powołał Pawła Wojtunika na stanowisko szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Będzie pełnił tę funkcję drugą kadencję.

Poseł Marek Opioła, członek sejmowej komisji ds. służb specjalnych, podkreślił, że Wojtunik źle pełni swoją służbę. Nie realizował takiej polityki, której byśmy oczekiwali, czyli walki na najwyższych szczeblach władzy – zaznaczył Opioła.

Ostatnie doniesienia pokazują, że tzw. infoafera trwa bardzo długo. Pierwsze zatrzymania miały miejsce już trzy lata temu .To pokazuje, że przed Polakami ukrywa się rozmiary afery.

Premier nie odwołując Pawła Wojtunika z funkcji szefa CBA pokazuje, że daje on gwarancję bezpieczeństwa dla rządu – stwierdził pos. Marek Opioła.

– Stoimy w tym samym miejscu, w którym staliśmy w 2010 roku. Już wtedy mówiliśmy, że afera może mieć powiązania na najwyższych szczeblach władzy. Dopiero teraz (po trzech latach) wychodzą jednak jakieś nazwiska. Tak naprawdę śledztwo nie jest kontynuowane. Jak widać pan Paweł Wojtunik daje gwarancję bezpieczeństwa temu rządowi. To, co powinno zostać ujawnione opinii publicznej zostało ujawnione, a to znaczy, że jest bezpieczne. W rzeczywistości to jest mały promil afery, bo ona jest naprawdę gigantyczna. Dowodem na to jest blokowanie przez UE pieniędzy na projekty infrastrukturalne – powiedział pos. Marek Opioła.   

Przypomnijmy, Paweł Wojtunik mówił, że chciałby aby CBA była służbą, która w sposób całkowicie apolityczny realizuje trudne sprawy.

RIRM

        

drukuj