fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało pięciu radców prawnych zajmujących się odzyskiwaniem nieistniejących zobowiązań

CBA zatrzymało sześć osób, w tym pięciu wrocławskich radców prawnych, zajmujących się odzyskiwaniem nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań – poinformował wydział komunikacji społecznej Biura.

Zatrzymań dokonali na Dolnym Śląsku funkcjonariusze warszawskiej delegatury CBA w ramach śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu. Przeszukano także kancelarie radcowskie oraz komornicze – podał wydział. To kolejne działania CBA w tej sprawie – w styczniu został zatrzymany inny wrocławski prawnik – przypomniało Biuro.

Postępowanie dotyczy posługiwania się podrobionymi dokumentami i wszczynania w oparciu o nie procedury egzekucyjnej dla odzyskania nieistniejących w rzeczywistości zobowiązań.

„Działania te prowadzone przez grupę radców prawnych dotyczyły środków zgromadzonych na rachunkach depozytowych sądów, które z uwagi na różne okoliczności nie mogły zostać wypłacone uprawnionym osobom i podmiotom” – podało CBA.

Według Biura zatrzymani mają w Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu usłyszeć zarzuty oszustwa, prania pieniędzy oraz posługiwania się poświadczającymi nieprawdę dokumentami.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl