fot. twitter.com

CBA: areszt dla b. prezesa Rafinerii Jasło. Kolejna odsłona „afery podkarpackiej”

Funkcjonariusze CBA z Rzeszowa zatrzymali byłego Prezesa Zarządu i byłego Wiceprezesa zarządu Rafinerii Jasło oraz byłego kierownika działu w rafinerii. Zatrzymania miały miejsce w województwie podkarpackim. Agenci CBA przeszukali mieszkania zatrzymanych.

Zatrzymani przez CBA mężczyźni usłyszeli w Śląskim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Prokuratury Krajowej w Katowicach zarzuty korupcyjne – przyjmowania łapówek.

Ustalenia śledczych wskazują, że były Prezes – Dyrektor Generalny Rafinerii Jasło S.A., przyjął korzyści majątkowe o łącznej wartości nie mniejszej niż 260 000 zł od biznesmena z branży paliwowej – podejrzanego w tzw. aferze podkarpackiej.

Były Wiceprezes – Dyrektor ds. Handlu i Marketingu Rafinerii Jasło jest podejrzany o przyjęcie co najmniej 40 000 zł łapówki od tego samego biznesmena.

Natomiast były kierownik działu w rafinerii jest podejrzany o przyjęcie korzyści majątkowej o łącznej wartości nie mniejszej niż 37 500 zł.

Decyzją katowickiego sądu były prezes rafinerii trafił na 3 miesiące do aresztu tymczasowego. Wobec pozostałych dwóch podejrzanych zastosowano wolnościowe środki zapobiegawcze.

To kolejne zatrzymania w ramach śledztwa dotyczącego m.in. przekroczenia uprawnień , przyjmowania korzyści majątkowych przez Posła na Sejm RP, powoływania się na wpływy w instytucjach państwowych. Sprawa jest nadal rozwojowa.

Ostatnio, w lipcu br., agenci rzeszowskiej Delegatury CBA zatrzymali pod zarzutem korupcji Bogusław P. – byłego szef biura poselskiego Jana B. Wcześniej funkcjonariusze CBA zatrzymali Zbigniewa N. – doradcę ministrów sprawiedliwości, Prokuratora Okręgowego w Rzeszowie w stanie spoczynku, Annę H. – byłą Prokurator Apelacyjną w Rzeszowie oraz inne osoby związane ze sprawą.

CBA/RIRM

drukuj