fot. pixabay.com

Bydgoszcz: Policjanci spalili 800 tys. podrobionych papierosów

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą spalili 800 tys. sztuk podrobionych papierosów i zniszczyli maszynę do ich produkcji – poinformowała rzeczniczka kujawsko-pomorskiej policji mł. insp. Monika Chlebicz.

„Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą KWP prowadzą rozmaite postępowania, gdzie przestępstwo ma związek z obrotem gospodarczym, podatkiem VAT, ale także w przestępstwami tzw. akcyzowymi. Te ostatnie powodują znaczące straty budżetu państwa z tytułu nieodprowadzanych podatków, poprzez obrót na czarnym rynku nielegalnym tytoniem czy alkoholem” – powiedziała rzeczniczka.

W toku prowadzonych spraw policjanci przejmują tytoń, krajankę, czy nawet całe linie produkcyjne służące wytwarzaniu papierosów, które łudząco przypominają znane, światowe marki. Gdy w takich sprawach zapada wyrok, sąd najczęściej orzeka przepadek zabezpieczonych maszyn, a także zlikwidowanie przejętych wyrobów akcyzowych.

„Tak było także w tym przypadku. Policjanci zniszczyli, zgodnie z postanowieniem sądu, 800 tys. sztuk podrobionych papierosów, zapakowanych w 200 szt. kartonów do pizzy. Zgodnie z decyzją sądu zniszczyli także maszynę do ich produkcji. I tak tytoń został spalony, w tym przypadku, w piecu, a maszyna po prostu niemal rozczłonkowana” – podkreśliła mł. insp. Chlebicz.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl