fot. twitter.com/podlaskaPolicja

Podlaskie: Policja zatrzymała cztery kolejne osoby przewożące nielegalnych imigrantów

Czterech kolejnych tzw. kurierów – trzech Ukraińców i obywatela Tadżykistanu – przewożących osoby nielegalnie przebywające w Polsce, zatrzymała minionej doby policja w województwie podlaskim. W autach zatrzymani przewozili łącznie 39 osób.

Do zatrzymań doszło podczas kontroli drogowych w Narwi, Bielsku Podlaskim, Boćkach i Tonkielach – poinformował dziś rano rzecznik prasowy podlaskiej policji, Tomasz Krupa.

W Narwi do kontroli zatrzymany został kierowca forda focusa; okazało się, że Ukrainiec przewoził czterech Syryjczyków. Znacznie większą grupę nielegalnych imigrantów wiózł inny ukraiński kierowca, skontrolowany w niedzielę wczesnym popołudniem w Bielsku Podlaskim. W busie marki renault przewoził on bowiem 28 Irakijczyków.

W Boćkach policjanci zatrzymali kolejnego Ukraińca, który w osobowej skodzie przewoził czterech Syryjczyków. W miejscowości Tonkiele niedaleko Drohiczyna policjanci skontrolowali na drodze kierowcę toyoty; okazało się że obywatel Tadżykistanu wiezie trzech obywateli Turcji.

Od początku kryzysu na polsko-białoruskiej granicy policjanci z całego kraju, pełniący tam obecnie służbę, zatrzymali w Podlaskiem 304 tzw. kurierów w związku z pomocnictwem przy nielegalnym przekraczaniu granicy; przewozili oni łącznie blisko 1300 osób, które wcześniej nielegalnie przekroczyły granicę z Białorusi do Polski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl