fot. pixabay.com

Służby rozbiły grupę organizującą nielegalny hazard; zatrzymano 5 osób, przejęto 31 automatów

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej rozbili grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu i czerpaniu z tego korzyści. Podczas akcji zatrzymano pięć osób i zabezpieczono łącznie 31 automatów do gier.

Według ustaleń śledczych grupa przestępcza, która organizowała nielegalny hazard działała przynajmniej od 2019 roku w kilku obiektach w województwie mazowieckim i świętokrzyskim.

„Zatrzymania podejrzanych poprzedzone były czynnościami funkcjonariuszy Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie polegającymi na zabezpieczaniu automatów do gier. W wyniku dalszych przeszukań kilkunastu lokalizacji, zabezpieczono telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową” – powiedziała rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, Justyna Pasieczyńska.

Rzecznik IAS w Warszawie podkreśliła, że w wyniku czynności funkcjonariuszy KAS zabezpieczono 31 automatów oraz znajdujące się w nich pieniądze.

Z kolei rzecznik Centralnego Biura Śledczego Policji, podinspektor Iwona Jurkiewicz, przekazała, że do akcji zatrzymania pięciu osób doszło na początku listopada.

„Wówczas to przeszukano kilkanaście miejsc zamieszkania i przebywania podejrzanych oraz kolejne lokale z automatami, w których urządzano nielegalny hazard, zabezpieczając przy tym telefony komórkowe i dokumentację księgowo-finansową” – podkreśliła policjantka.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie.

„Prokurator przedstawił dwóm zatrzymanym zarzuty kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, jedna osoba usłyszała zarzut udziału w zorganizowanej grupie przestępczej” – podał Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

„Ponadto usłyszeli oni zarzuty organizowania nielegalnego hazardu kwalifikowane jako przestępstwa karnoskarbowe. Prokurator przedstawił dwóm kolejnym zatrzymanym zarzuty prania pieniędzy” – zaznaczyła PK.

Na wniosek prokuratora wobec podejrzanych o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą sąd zastosował ich tymczasowe aresztowanie na trzy miesiące.

„Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary administracyjne w wysokości 100 tysięcy złotych za jeden automat” – przypomniała PK.

Za zarzucone czyny podejrzanym grozi do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj