fot. wikipedia.org

Lubuskie: Funkcjonariusze KAS przechwycili 6 kg marihuany

Funkcjonariusze lubuskiej KAS przechwycili w Świecku (Lubuskie) 6 kg marihuany. Pod koniec lutego br. narkotyki próbował przemycić do Polski 45-letni mieszkaniec Torunia. Został aresztowany – poinformowała w środę rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Markowicz powiedziała, że z uwagi na trwające czynności procesowe sprawa nie była wcześniej nagłaśniania. Postępowanie prowadzą funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie Wlkp. pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Słubicach.

„45-latkowi, który usiłował przemycić marihuanę, postawiono zarzut i został on tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Grożą mu co najmniej trzy lata więzienia” – dodała rzeczniczka.

Funkcjonariusze KAS znaleźli narkotyki podczas kontroli bagażu podróżnych wracających do kraju z Holandii osobowym busem. Auto zostało zatrzymane w rejonie dawnego przejścia granicznego w Świecku na polsko-niemieckiej granicy.

„Po standardowych pytaniach o cel podróży, wszyscy podróżni zostali poproszeni o wskazanie swoich bagaży. Okazało się, że w walizce 45-letniego mieszkańca Torunia między ubraniami znajdowało się opakowanie foliowe, a w nim ponad 6 kg marihuany o szacunkowej wartości ponad 180 tys. zł” – powiedziała Ewa Markowicz.

PAP/RIRM

drukuj