fot. youtube.com

Lubuskie: Straż Graniczna przejęła nielegalny tytoń za prawie 2,2 mln zł

Strażnicy graniczni przechwycili 4,5 tony suszu i krajanki tytoniowej oraz ponad 20 litrów wyrobów alkoholowych nieznanego pochodzenia. Do sprawy zatrzymano trzech Lubuszan – poinformowała w czwartek PAP rzecznik Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej Joanna Konieczniak.

Do ujawnienia nielegalnego towaru doszło przed tygodniem, jednak sprawa nie była nagłaśniana z uwagi na czynności procesowe – dodała rzeczniczka.

Najpierw funkcjonariusze z Placówki SG w Tuplicach (Lubuskie) znaleźli ponad tonę suszu w kontrolowanym samochodzie. Następnie przeszukali posesję należącą do jego kierowcy.

„Mieszkaniec gminy Szczaniec w pomieszczeniach gospodarczych ukrywał kolejne ponad 2,5 tony suszu tytoniowego oraz 720 kg krajanki tytoniowej. Ponadto na terenie jego zabudowań znajdowała się maszyna do cięcia tytoniu oraz trzy maszyny do jego suszenia” – powiedziała rzecznik.

Po zważeniu okazało się, że całkowita waga przejętego tytoniu to 4 tony i 444 kg. Jego szacunkowa wartość to prawie 2,2 mln zł. Dodatkowo w trakcie przeszukania funkcjonariusze znaleźli 20 litrów spirytusu bez akcyzy o szacunkowej wartości 1,1 tys. zł.

Do sprawy zatrzymano trzech mieszkańców woj. lubuskiego w wielu 33, 38 i 41 lat. Mężczyznom za przestępstwo karnoskarbowe związane z nabywaniem i przechowywaniem wyrobów akcyzowych grozi do trzech lat więzienia.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl