fot. Twitter/Polska Policja

Lubuskie: Policja i służba celna przejęły nielegalny tytoń

Policjanci z Międzyrzecza we współpracy z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Gorzowie przejęli nielegalny tytoń i papierosy. Do sprawy zostało zatrzymanych dwóch mężczyzn. Gdyby posiadany przez nich towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby 240 tys. zł z tytułu nieopłaconej akcyzy i podatku.

„Jeden z nich ma zarzut nabywania i przechowywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy, za co grozi do trzech lat więzienia. Drugi odpowie za wykrocznie” – powiedziała w środę Justyna Łętowska z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu.

Przejęcie kontrabandy i ujęcie podejrzanych było efektem pracy operacyjnej policjantów z komisariatu w Skwierzynie. Ich ustalenia doprowadziły do przeprowadzenia przeszukania na dwóch posesjach w tym mieście. Do akcji zaangażowano także funkcjonariuszy celno-skarbowych.

Na tych posesjach, w garażu i innych pomieszczeniach, funkcjonariusze znaleźli łącznie 130 kg tzw. krajanki tytoniowej, ponad 5,5 tys. paczek papierosów oraz 45 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Po zakończeniu czynności procesowych nielegalny towar zostanie przekazany do urzędu celno-skarbowego.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl