Stołeczni policjanci zachęcają do znakowania rowerów

Nie daj szansy złodziejowi, oznakuj swój rower – apelują stołeczni policjanci i namawiają do znakowania rowerów. Indywidualne oznaczenie roweru i zarejestrowanie jego właściciela w policyjnej bazie, ma ograniczyć kradzieże tych pojazdów.

Oznakowanie roweru polega na wygrawerowaniu oznaczenia, składającego się z liter i cyfr. Tak oznaczony rower rejestrowany jest również w policyjnej bazie danych. By dokonać rejestracji właściciel pojazdu musi okazać dowód tożsamości, dowód zakupu lub umowę kupna roweru.

Przed znakowaniem roweru należy wypełnić elektroniczny formularz zgłoszeniowy w celu otrzymania niepowtarzalnego kodu. Każdy oznakowany rower zostanie opatrzony w widocznym miejscu naklejką informującą o oznakowania roweru.

Jak tłumaczy policja, mikroudarowa technologia znaczenia roweru pozwala na wykonanie precyzyjnego oznakowania, powoduje także zmiany w strukturze materiału wykrywane nawet po powierzchniowym zatarciu znaków.

Elementy podlegające oznakowaniu oraz miejsca wykonania oznaczeń to: rama roweru pod kierownicą, ramię przekładni sprzężone z przekładnią, przedni widelec. Właściciele roweru o znacznej wartości mogą poprosić o oznakowania dodatkowych elementów, takich jak: sztyca siodełka, sztyca kierownicy, obręcze kół.

Policjanci podkreślają, że dzięki takiemu systemowi, każdy oznakowany rower ma inny numer, a ponadto można łatwo ustalić jednostkę, w której został oznakowany.

Akcja „Oznakuj swój rower” prowadzona jest przez Komendy Rejonowe i Powiatowe Policji i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji.

Szczegółowe informacje w sprawie terminu znakowania można znaleźć pod adresem.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl