fot. flickr.com

W. Brytania: policja aresztowała 19-latka podejrzanego o terroryzm

Brytyjska policja poinformowała w piątek o aresztowaniu 19-letniego mężczyzny podejrzanego o przestępstwa terrorystyczne, w związku ze znalezieniem „podejrzanego przedmiotu” w londyńskim metrze. Na tym etapie policja nie poszukuje żadnych innych osób.

Podczas zatrzymania mężczyzny na ulicy w północnym Londynie policjanci użyli paralizatora. 19-latek został aresztowany na podstawie ustawy antyterrorystycznej – podano w komunikacie Scotland Yardu.

W czwartek przed południem w pociągu metra linii Jubilee na stacji North Greenwich znaleziono „podejrzany pakunek” – poinformowano. Stacja została ewakuowana; policja przeprowadziła kontrolowaną eksplozję znaleziska.

Trwają specjalistyczne badania mające ustalić, co zawierał podejrzany pakunek.

„Policjanci nie wykluczają żadnego ewentualnego motywu. Na tym etapie nie poszukują nikogo innego w związku z tą sprawą” – podała policja.

W Wielkiej Brytanii obowiązuje drugi najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali, co oznacza, że prawdopodobieństwo ataku jest wysokie. W lipcu szef policji oświadczył, że jest to raczej „kwestią tego, kiedy nastąpi atak, a nie czy”.

PAP/RIRM

drukuj