Na Ukrainie zatrzymano Grzegorza Ł., współtwórcę tzw. „skoku stulecia”

Poznańscy „Łowcy Głów” za pośrednictwem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymali dziś na terenie Ukrainy Grzegorza Ł., współtwórcę tzw. „skoku stulecia” z 2015 r., w którym fałszywy konwojent dokonał kradzieży ok. 8 mln zł, przewożonych z banku w Swarzędzu.

Jak przekazał PAP w czwartek rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak, mężczyznę ujęli funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Ukrainy.

Poznańscy policjanci za pośrednictwem oficerów CBŚP z Przemyśla, przekazali im precyzyjne informacje, jak i gdzie należy szukać Grzegorza Ł., i wczoraj dostaliśmy potwierdzenie z SBU, że go mają” – powiedział Andrzej Borowiak.

Jak dodał, „Grzegorz Ł. trafił do ukraińskiego aresztu, gdzie będzie oczekiwał na ekstradycję do Polski”.

Do przestępstwa doszło w lipcu 2015 r. w Swarzędzu. Krzysztof W., który jechał w konwoju z pieniędzmi, odjechał autem przewożącym gotówkę. Wkrótce potem znaleziono porzucony samochód. Konwojent zniknął wraz z pieniędzmi. Do tej pory policji udało się odzyskać kilkaset tysięcy zł.

Grzegorz Ł. był wiceprezesem firmy ochroniarskiej, w której zatrudniony był tzw. „fałszywy konwojent”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl