Trwa akcja „Znicz”

Do czwartku w ramach akcji „Znicz” około 5 tys. policjantów będzie kontrolowało kierowców i patrolowało okolice cmentarzy. Wczoraj do akcji włączyło się też ponad 460 żołnierzy Żandarmerii Wojskowej.

Policja przypomina, że głównymi przyczynami wypadków drogowych, w szczególności tych śmiertelnych są: nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość i jazda pod wpływem alkoholu.

Policjanci apelują też, by dziś i jutro w sposób szczególny uważać na złodziei.  W czasie, kiedy jesteśmy na cmentarzu, wyjeżdżamy do rodziny, przestępcy bardzo mocno i silnie działają – podkreśla komisarz Michał Królikowski z komendy wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

– Wyjeżdżając z domu należy pamiętać o tym, żeby powiedzieć swoim sąsiadom, że ten dom pozostawiamy pusty, że w domu w tym czasie nikogo nie będzie, żeby oni zwrócili uwagę na to, czy ktoś obcy się nie kręci, czy nie przychodzi do naszego mieszkania, czy nie chce nas po prostu okraść. W tym czasie, jeżeli jesteśmy na cmentarzach, pamiętajmy o tym, żeby portfeli nie trzymać na wierzchu. Jeżeli jesteśmy na cmentarzu i odkładamy torebkę, to pamiętajmy, że może to spowodować to, że przestępca ją ukradnie – przestrzega komisarz Królikowski.

Akcja „Znicz” ruszyła w piątek. W tym roku w poprawę bezpieczeństwa na drogach pod hasłem „Nie zabijaj” włączyli się też duchowni.

W ubiegłym roku na polskich drogach zginęło ponad 3 tys. osób. W 80 proc. sprawcami wypadków drogowych byli kierowcy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl