Policja wyniosła protestujących przed Sejmem, którzy przeszli przez barierki

Policja wyniosła kilkoro protestujących, którzy przeszli przez barierki zabezpieczające teren Sejmu; wśród nich był lider Obywateli RP Paweł Kasprzak. Przed budynkiem parlamentu trwa protest przeciwko reformie sądownictwa.

Gdy po godz. 15.00 Sejm uchwalił ustawę o Sądzie Najwyższym, leżący przy barierkach, otaczających budynek parlamentu zaczęli rytmicznie walić w ogrodzenie i krzyczeć „hańba”. Potem kilkoro protestujących przedarło się przez barierki. Jak poinformował PAP asp. szt. Mariusz Mrozek z Komendy Stołecznej Policji „osoby te zostały odgrodzone kordonem przez policjantów”.

Funkcjonariusze, po próbach negocjacji (na miejscu jest policyjny zespół antykonfliktowy), wynieśli je.

„To są normalni obywatele, to jest nasze miejsce” – krzyczeli w tym czasie pozostali pikietujący Sejm.

Wcześniej, do protestujących przed Sejm, wyszli posłowie Nowoczesnej. Byli to m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz, Joanna Scheuring-Wielgus, Witold Zembaczyński i Krzysztof Mieszkowski. Przywitali się z demonstrantami, opisali im co się wydarzyło w Sejmie. Wtedy lider Obywateli RP Paweł Kasprzak przeskoczył przez barierki policyjne. Za nim podążyło kilka osób. Policja od razu wzmocniła kordon i otoczyła demonstrantów.

Pikieta wciąż trwa, teren Sejmu otacza kordon policji.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl