fot. https://twitter.com/16Dywizja

Kuźnica: Strażacy zbierają i dostarczają słodycze funkcjonariuszom i żołnierzom

Strażacy ochotnicy prowadzą zbiórkę m.in. słodyczy i ciast dla żołnierzy oraz funkcjonariuszy SG i policji pełniących służbę na granicy polsko-białoruskiej. W ten sposób mieszkańcy Kuźnicy chcą im podziękować w Święto Niepodległości za ochronę granic – powiedział naczelnik miejscowej OSP, Jakub Gilewski.

Do straży dzwonili mieszkańcy Kuźnicy i okolicznych miejscowości z pytaniem, w jaki sposób mogą pomóc żołnierzom, funkcjonariuszom Straży Granicznej i policji.

Proponowali, że upieką ciasto, kupią słodycze – wyjaśnił Jakub Gilewski. Dlatego strażacy postanowili zorganizować zbiórkę.

W Święto Niepodległości, które jest również świętem żołnierzy oraz funkcjonariuszy SG i policji, chcemy im wszyscy podziękować szczególnie za służbę na granicy – dodał Jakub Gilewski.

Podkreślił, że choć Kuźnica znajduje się w strefie stanu wyjątkowego, a z darami dla żołnierzy chciałby przyjechać ktoś z poza strefy, to może umówić się telefonicznie ze strażakami, a oni odbiorą dary od takiej osoby, na granicy strefy.

Potrzebne są produkty suche, takie jak kawa, herbata, cukier, napoje, energetyczne, kubki papierowe na gorące napoje, słodycze itp.

Pierwszy o akcji poinformował portal remiza.pl.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl