fot. twitter.com

38-latek poszukiwany za udział w grupie przestępczej zatrzymany przez „Łowców Cieni”

„Łowcy Cieni” z Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę poszukiwanego czterema listami gończymi. Jakub Z. jest podejrzany o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie fałszowali dowody osobiste, prawa jazdy i karty pobytu dla cudzoziemców. 38-latek został aresztowany.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz z Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała, że funkcjonariusze z grupy tzw. Łowców Cieni ustalili miejsce pobytu poszukiwanego listami gończymi Jakuba Z. Mężczyzna został namierzony w wynajmowanym mieszkaniu w Gdańsku.

„Podczas zatrzymania podejrzany nie stawiał oporu. Widać było, że jest bardzo zaskoczony sytuacją. Nie spodziewał się zatrzymania, przebywając tak daleko od swojego miejsca zameldowania” – podała Iwona Jurkiewicz.

Jakub Z. poszukiwany był czterema listami gończymi. Dwa wydały za nim sądy w Warszawie oraz Busko-Zdroju, a kolejne dwa prokuratury w Białymstoku oraz Radomiu.

Jak podała Iwona Jurkiewicz, CBŚP z Radomia i prokuratura w Białymstoku poszukiwały go za udział w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie na ogromną skalę fałszowali dowody osobiste i prawa jazdy różnych krajów, karty pobytu cudzoziemców, świadectwa kwalifikacji, zezwolenia, zaświadczenia o nabyciu konkretnych uprawnień oraz innych dokumentów.

Przestępcy działali „na zamówienie” nie tylko w Europie, ale też w Ameryce Północnej. Swoje usługi oferowali na znanych stronach internetowych, oferując wspomniane dokumenty jako tzw. dokumenty kolekcjonerskie.

38-latek został doprowadzony do Prokuratury Regionalnej w Białymstoku, gdzie przedstawiono mu zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz podrabiania dokumentów. Jakub Z. usłyszał także zarzut wyprania blisko 1,7 mln zł, uzyskanych z przestępczej działalności. Mężczyzna, decyzją Sądu Rejonowego w Białymstoku, został tymczasowo aresztowany.

Nadkom. Iwona Jurkiewicz poinformowała, że zatrzymanie Jakuba Z. jest kolejnym dokonanym w tej sprawie. Poprzednia realizacja miała miejsce w czerwcu br. i wzięło w niej udział blisko 80 policjantów. Zatrzymano wówczas 5 osób, z czego 2 zostały aresztowane.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl