Kraków: Policja prowadzi postępowanie ws. produktów ze swastyką w Auchan

Prowadzone jest postępowanie w sprawie publicznego propagowania treści faszystowskich, w związku ze sprzedażą torebek ze znakiem swastyki w sklepie sieci Auchan – poinformowała PAP st. asp. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Sprawa, o której informowała w poniedziałek m.in. „Gazeta Krakowska”, dotyczy sprzedaży turystycznych torebek, tzw. „nerek”, z symbolem swastyki w jednym ze sklepów sieci Auchan w Krakowie. Taką saszetkę miała kilka tygodni zakupić kobieta, której relację przytoczyła „GK”.

Jak poinformowała PAP we środę st. asp. Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, w związku z tym zdarzeniem w komendzie miejskiej „prowadzone jest postępowanie w sprawie publicznego propagowania treści faszystowskich”.

„W toku postępowania będziemy ustalać, skąd ten towar był, kto był dostawcą, z jakiego powodu trafił do sklepu. Będą wyjaśnione wszystkie okoliczności” – powiedziała st. asp. Barbara Szczerba. Dodała, że za propagowanie treści faszystowskich grozi w Polsce kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Do sprawy odniosła się w poniedziałek rzecznik prasowa Auchan Polska Dorota Patejko.

„Zweryfikowaliśmy obecność tego produktu w naszych sklepach. Na pewno nie jest to produkt marki Auchan” – powiedziała PAP.

„Jak się okazało, polski dostawca, który sprzedał nam te saszetki, średnio na co dziesiątym produkcie umieścił symbol faszystowski. Niestety, nie byliśmy w stanie wychwycić tego błędu, stąd niedopatrzenie z naszej strony, za co przepraszamy” – podkreśliła Dorota Patejko.

„Absolutnie nie było naszą intencją wprowadzanie tego typu produktów do sprzedaży” – dodała.

Poinformowała, że firma zdecydowała się na „natychmiastowe wycofanie tego produktu ze sprzedaży”, a każdy, kto kupił „nerkę” z tym symbolem, może ją zwrócić.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl