Hiszpania. Policja przeszukała mieszkanie w Ripoll w związku z zamachami

Katalońska policja przeszukała nad ranem mieszkanie w miejscowości Ripoll, z której pochodziła część zamachowców z Barcelony i Cambrils; zabezpieczono m.in. dwie torby i karton z nieustaloną zawartością – poinformowały hiszpańskie media.

Naoczni świadkowie mówili o „dużej operacji policyjnej” w dzielnicy Sant Pere, z udziałem funkcjonariuszy w mundurach i ubranych po cywilnemu. Ponadto z ruchu wyłączono jedną z ulic w śródmieściu.

Kataloński dziennik „La Vanguardia” pisze, powołując się na kilka źródeł, że podczas policyjnej akcji słychać było „wielki hałas”.

Hiszpańskie służby poszukują obecnie pochodzącego z Ripoll 23-letniego Marokańczyka Junesa Abujakuba, członka komórki terrorystycznej odpowiedzialnej za niedawne zamachy w Barcelonie i pobliskim Cambrils. Dotychczas śledczym nie udało się potwierdzić, czy to Abujakub był kierowcą furgonetki, który skierował samochód w tłum na barcelońskiej promenadzie, a następnie zbiegł.

W niedzielę policja przeszukała mieszkanie imama Abdelakiego As-Satty’ego, który mógł być szefem komórki terrorystycznej i odpowiadał za radykalizację pozostałych jej członków. Do czerwca głosił kazania w meczecie w Ripoll. Niewykluczone, że zginął w środę podczas eksplozji w miejscowości Alcanar, gdzie terroryści przygotowywali się do zamachów.

W czwartkowym zamachu na Las Ramblas w Barcelonie oraz w piątkowym ataku w Cambrils, ok. 100 km na południowy zachód od Barcelony, zginęło łącznie 14 osób, a ponad 130 zostało rannych.

Łącznie w czwartek i piątek hiszpańska policja zabiła pięciu terrorystów i aresztowała czterech.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl