fot. PAP/Marcin Obara

Szef MSWiA: Chcemy zatrzymać w Policji doświadczonych funkcjonariuszy, którzy nabyli uprawnienia emerytalne

Chcemy zatrzymać w Policji grupę najlepszych, najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy nabyli już uprawnienia emerytalne. Przygotowujemy atrakcyjne rozwiązania finansowe, żeby tych najlepszych zatrzymać – zapowiedział szef MSWiA Mariusz Kamiński.

Szef MSWiA zapowiedział w TVP Info, że szykuje rozwiązania mające zatrzymać w służbie grupę najlepszych funkcjonariuszy, którzy mogliby odejść na emeryturę.

„Chcemy zatrzymać w Policji grupę najlepszych, najbardziej doświadczonych funkcjonariuszy, którzy nabyli już uprawnienia emerytalne. Przygotowujemy atrakcyjne rozwiązania finansowe, żeby tych najlepszych w służbie zatrzymać” – powiedział szef resortu.

Ponadto ma się oprawić ochrona prawna policjantów.

„Musimy wzmocnić ochronę prawną funkcjonariuszy policji. Przestępca, który waży się podnieść rękę na funkcjonariusza, będzie musiał odczuć bardzo dotkliwe konsekwencje. Pracujemy nad bardzo konkretnymi rozwiązaniami” – powiedział Mariusz Kamiński.

Innym rozwiązaniem dla policjantów będą podwyżki. Jak zapewnił Kamiński, mają one być kontynuowane zgodnie z ustaleniami poczynionymi ze związkami zawodowymi. Od stycznia ma to być 500 zł na każdy etat. Pieniądze na ten cel są przewidziane w budżecie.

„Moim głównym celem jest koordynacja pracy wszystkich służb podległych MSWiA oraz wzmacnianie tych służb – jest w nich ogromny potencjał. Widzę pomysły, widzę wizję rozwoju, która musi być mądrze wspierana przez resort” – mówił szef resortu.

Mówiąc o nadchodzących wyborach min. Kamiński zapewnił: „Dla mnie, jako ministra spraw wewnętrznych i administracji, najważniejsze jest to, żeby obywatele w sposób nieskrępowany mogli dokonać wyboru władz publicznych w naszym kraju, tak by te władze miały rzeczywisty mandat społeczny”.

Minister zapewnił, że policja obecnie świetnie zabezpiecza wszystkie zgromadzenia publiczne związane również z kampanią wyborczą.

„Są ogromne emocje, jest szczyt kampanii wyborczej. Mam nadzieję, że ostatni tydzień będzie tak spokojny jak do tej pory” – podsumował.

PAP

drukuj