„Łowcy cieni” zatrzymali ściganego listem gończym członka grupy przestępczej

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni zatrzymali poszukiwanego listem gończym członka grupy „żoliborskiej”. 38-letni Michał S. jest prawomocnie skazany m.in. za próbę uprowadzenia dla okupu, handel narkotykami i posiadanie broni.

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji namierzyli ściganego na korytarzu jednego z warszawskich szpitali, i tam go zatrzymali. Następnie przewieźli go do jednego z zakładów karnych, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

38-latek był poszukiwany od września na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy w Warszawie. Michał S. został skazany prawomocnym wyrokiem sądu na sześć lat więzienia m.in. za udział w grupie przestępczej, usiłowanie uprowadzenia osoby dla okupu i handel narkotykami, a także za nielegalne posiadanie dwóch sztuk broni maszynowej typu „Skorpion”.

Mężczyzna działał w grupy przestępczej tzw. „żoliborskiej”. Jej członkowie dokonywali przestępstw na terenie Polski. Głównie zajmowali się wprowadzanie do obrotu środków odurzających, substancji psychotropowych, rozbojami, wymuszeniami rozbójniczymi, a nawet uprowadzeniami dla okupu.

„Łowcy cieni” to policjanci tworzący elitarną, tajną komórkę CBŚP. Na co dzień zatrzymują lub odnajdują tych przestępców, którzy na listach poszukiwawczych zajmują najwyższe miejsca i poszukiwani są często od wielu lat. O „łowcach cieni” lub inaczej „pościgowych” niewiele się mówi, bo ujawnienie jakichkolwiek informacji mogłoby zaszkodzić ich pracy, a nawet stanowić zagrożenie dla nich samych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl