Lubelskie: zatrzymano obywatela Litwy, który przemycał 74,4 kg haszyszu

74,4 kg haszyszu próbował przemycić na Ukrainę zatrzymany przez Straż Graniczną obywatel Litwy. Śledztwo w sprawie międzynarodowej zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się przemytem haszyszu na dużą skalę prowadzi lubelski wydział Prokuratury Krajowej.

Obywatel Litwy Saulius S. zatrzymany został na przejściu granicznym z Ukrainą w Dorohusku (Lubelskie) przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W skrytkach konstrukcyjnych samochodu marki Mercedes, którym podróżował, znaleziono 74,4 kg haszyszu, którego wartość SG szacuje na prawie 3 mln zł. Do zatrzymania doszło 20 września, narkotyki wywęszył pies służbowy Straży Granicznej.

Sauliusowi S. prokurator postawił zarzuty dotyczące usiłowania wywozu poza obszar celny Wspólnoty Europejskiej znacznej ilości narkotyku, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy Lublin-Zachód w Lublinie aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Litwinowi grozi kara od 3 do 15 lat więzienia.

W związku ze śledztwem zabezpieczono dotychczas narkotyki o łącznej wartości rynkowej prawie 5 mln zł.

„Śledztwo jest w fazie początkowej, nie możemy ujawnić żadnych innych jego szczegółów” – powiedział PAP szef Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Lublinie Maciej Florkiewicz.

Było to kolejne zatrzymanie dużego transportu substancji narkotycznych przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. Od początku roku zatrzymali oni narkotyki o wartości ponad 11 mln zł – podał rzecznik NOSG ppor. Dariusz Sienicki.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl