Śląskie: 34-latek zatrzymany po tragicznym pożarze – zwolniony bez zarzutów

34-latek, zatrzymany po tragicznym pożarze w Łaziskach Górnych (Śląskie), został zwolniony; nie przedstawiono mu żadnych zarzutów – poinformowała w sobotę policja. W czwartek wieczorem w pożarze domu socjalnego w Łaziskach zginęły trzy osoby.

Mężczyznę zatrzymano krótko po tragedii, to jeden z mieszkańców domu, w którym wybuchł pożar. Śledczy z pomocą specjalistów w zakresie pożarnictwa sprawdzali czy może on mieć związek z tym, co się stało. Oprócz oględzin, na miejscu przeprowadzono eksperyment procesowy. Przesłuchiwano też świadków.

„Mężczyzna został zwolniony do domu, ponieważ zebrany w sprawie materiał dowodowy na chwilę obecną nie pozwolił na przedstawienie mu zarzutów” – powiedziała PAP rzecznik mikołowskiej komendy starszy sierżant Ewa Urbańczyk.

Zaznaczyła, że nadzorowane przez Prokuraturę Rejonową w Mikołowie śledztwo trwa nadal. Przyczyny powstania pożaru nie są jeszcze ustalone. Na razie biegły wykluczył zwarcie w instalacji elektrycznej. Policja podkreśla, że nie ma dowodów na to, by do tragedii doszło na skutek czyjegoś celowego działania.

Pożar wybuchł w czwartek po godz. 21 w bloku socjalnym przy ulicy Wyrskiej. Ogień pojawił się na poddaszu trzykondygnacyjnego budynku socjalnego z drewnianą klatką schodową. W akcji brało udział 14 zastępów straży pożarnej. Ofiary – mężczyzna i dwie kobiety – zostały znalezione w jednym pomieszczeniu. Dotychczas udało się potwierdzić tożsamość jednej z ofiar.

Z domu ewakuowano kilkanaście osób, które spędziły noc w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej w Łaziskach Górnych. Lokalne władze zapewniły im odzież, jedzenie i lokale zastępcze. Mają w nich mieszkać do czasu zakończenia remontu budynku, w którym wybuchł pożar. Teraz jest on wyłączony z użytkowania.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl