fot. twitter.com

Trójmiasto: Dwóch nastoletnich Ukraińców urządziło sobie rajd samochodowy i uciekało przed policją. Mężczyźni wjechali w drzewo – obaj nie żyją

16-letni Ukrainiec uciekał nocą przed policją, zginął po uderzeniu samochodem w drzewo. Auto, którym uciekał nastolatek, jechało główną arterią Trójmiasta ze średnią prędkością 150-160 km/h. 17-letni pasażer zmarł w szpitalu.

Rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, Karina Kamińska, powiedziała, że piętnaście minut po północy w Wejherowie policjanci ruchu drogowego przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych podjęli próbę zatrzymania do kontroli drogowej audi A4. Kierowca samochodu przyspieszył i odjechał w kierunku Redy.

„Kierujący uciekał z dużą prędkością ulicami Gdyni, Sopotu, a następnie Gdańska, gdzie w Alei Zwycięstwa stracił panowanie nad samochodem, uderzył w drzewo. Auto dachowało” – dodała Karina Kamińska.

Kierujący audi – 16-letni obywatel Ukrainy – pomimo reanimacji poniósł śmierć na miejscu. Jego 17-letni pasażer został przewieziony do szpitala, gdzie zmarł.

Podczas ucieczki kierowca łamał przepisy ruchu drogowego, jechał z prędkością ok. 150-160 km/h, przejeżdżał przez skrzyżowania na czerwonym świetle, stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Trasę z Wejherowa do Gdańska przejechał w ok. 20 minut.

PAP/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl