fot. twitter.com/PolskaPolicja

Mazowieckie: Policjanci zlikwidowali dziuplę samochodową; zatrzymano 55-latka

Policjanci z grupy „Skorpion” wspólnie ze stołecznymi funkcjonariuszami z „samochodówki” rozbili dziuplę samochodową w powiecie wołomińskim. Podczas akcji zatrzymali 55-latka podejrzanego o paserstwo – przekazała mł. asp. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI.

Jak poinformowała mł. asp. Irmina Sulich, policjanci z północnopraskiej grupy „Skorpion” razem z policjantami z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową Komendy Stołecznej Policji otrzymali informację, że w powiecie wołomińskim może działać dziupla samochodowa.

Wskazała, że funkcjonariusze znając adres rozpoczęli obserwację posesji. Kilka dni temu funkcjonariusze przeszukali posesję.

„W pomieszczeniu gospodarczym znaleźli Mazdę CX5. Jak się okazało, właściciel pojazdu dowiedział się o kradzieży dopiero od policjantów i od razu udał się na najbliższego komisariatu, żeby złożyć zawiadomienie o przestępstwie” – tłumaczyła policjantka.

W garażu znaleziono również części mechaniczne, blacharskie i elementy wyposażenia innych pojazdów.

Poinformowała również, że w takcie akcji policjanci zatrzymali 55-letniego właściciela posesji. Mężczyzna usłyszał zarzut paserstwa. Decyzją prokuratora 55-latek dostał dozór policji.

Za zarzucany mu czyn grozi do pięciu lat więzienia.

PAP

drukuj