„Die Welt”: Policja zapobiegła atakowi podczas berlińskiego półmaratonu

Niemiecka policja zatrzymała czterech mężczyzn, spośród których jeden jest podejrzewany o planowanie ataku z użyciem noża podczas półmaratonu berlińskiego, który dziś się odbył – poinformował portal „Die Welt”.

Według „Die Welt”, zatrzymani są powiązani z Anisem Amarim, sprawcą zamachu w Berlinie w 2016 roku, w którym zginęło 12 osób, w tym kierowca polskiej ciężarówki.

Realne zagrożenie podczas zawodów było małe, gdyż mężczyzna, który planował atak, od dawna znajdował się pod obserwacją policji – czytamy na portalu dziennika.

W berlińskim półmaratonie uczestniczyło rekordowe 32 tys. biegaczy. Dobra pogoda przyciągnęła na jego trasę wielu kibiców.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl