Niemcy: zapadł wyrok ws. ataku terrorysty

Sąd w Hamburgu skazał 27-letniego Palestyńczyka, który w lipcu ubiegłego roku zaatakował nożem osiem osób, z których jedna nie żyje. Oskarżony przyznał się do winy.

Ahmed A. przyjechał do Niemiec w 2015 r. Oprócz aktu urodzenia nie miał żadnych dokumentów. Po krótkim pobycie w Hamburgu złożył wniosek o azyl, którego finalnie nie otrzymał. Palestyńczyk został zobowiązany do opuszczenia Niemiec, jednak ze względu na brak dokumentów nie można go było deportować.

Do tego czasu policja znała go jako islamistę, który nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla bezpieczeństwa. Dnia 28 lipca 2017 r. imigrant zaatakował nożem kuchennym klientów supermarketu w jednej z dzielnic Hamburga. Rzucił się na 50-letniego mężczyznę i zadał mu kilka śmiertelnych ciosów, a następnie zranił dwie dalsze osoby przebywające w sklepie. Po wyjściu z supermarketu atakował przypadkowych przechodniów, zadając im ciosy nożem. Początkowo planował atak za pomocą ciężarówki, jednak decyzję o zaatakowaniu klientów supermarketu podjął spontanicznie po wizycie w pobliskim meczecie.

Napastnik wyraził żal wobec śledczych, że nie zabił większej liczby ludzi. Oskarżony otrzymał karę dożywocia za zabójstwo oraz usiłowanie zabójstwa i niebezpieczne uszkodzenie ciała pozostałych osób. Sąd stwierdził szczególny ciężar winy, dlatego wyjście na wolność oskarżonego wcześniej niż po 15 latach jest niemożliwe.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl