Poczta Polska oferuje dostęp do darmowych terminali płatniczych

Przedsiębiorcy mogą od dziś otrzymać bezpłatne terminale płatnicze po przystąpieniu do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego – Polska Bezgotówkowa, co można zrobić w placówkach Poczty Polskiej i u listonoszy.

Jak poinformowała PAP spółka, „dzięki podpisanej umowie pomiędzy Pocztą Polską a Agentem Rozliczeniowym, firmą eService, klienci Poczty Polskiej będą mogli otrzymać darmowe terminale w ramach Programu Polska Bezgotówkowa we wszystkich własnych placówkach Poczty Polskiej, a także za pośrednictwem listonoszy oraz dedykowanej strony internetowej dostępnej tutaj”.

Wystarczy złożyć wniosek przystąpienia do Programu. Po weryfikacji wniosku przedsiębiorcy otrzymają terminale płatnicze. Czas realizacji wniosku wraz z dostarczeniem terminali wynosi ok. do pięciu dni roboczych. Doręczeniem terminali płatniczych firmy eService zajmie się również Poczta Polska.

Dyrektor zarządzający Pionem Sprzedaży Poczty Polskiej Paweł Kopeć, cytowany w komunikacie powiedział, że „rozszerzenie współpracy z firmą eService to ukłon w kierunku wszystkich małych i średnich przedsiębiorstw”.

„Chcemy aktywnie tworzyć oraz wspierać inicjatywy, które silnie wpływają na rozwój tych przedsiębiorstw. To szansa dla nich na zwiększenie przychodów, ale także możliwość pozyskania przychylności klientów, którzy chętniej korzystają z punktów handlowo-usługowych, w których można płacić bezgotówkowo” – dodał Paweł Kopeć.

Zaznaczył, że w placówkach pocztowych znajduje się ponad 8 tys. terminali, a kolejne 3,5 tys. jest używanych przez kurierów.

Program Polska Bezgotówkowa skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców, którzy chcą przyjmować płatności za swoje towary i usługi przy pomocy kart płatniczych. Detalista może otrzymać maksymalnie trzy terminale. W ramach Programu m.in. można otrzymać dofinansowanie kosztów otrzymania terminala oraz miesięcznych kosztów obsługi płatności bezgotówkowych przez 12 miesięcy.

Dla każdego terminala okres dofinansowania jest liczony osobno, od momentu jego instalacji. Do udziału w Programie uprawnieni są przedsiębiorcy, którzy m.in. nie przyjmowali płatności instrumentami płatniczymi w okresie ostatnich 12 miesięcy oraz nie prowadzą działalności w ramach franczyzy oraz sieci handlowych czy usługowych obejmujących więcej niż pięć placówek pod tym samym znakiem towarowym.

Prezes eService Joanna Seklecka wskazała, że „zwiększenie liczby miejsc, w których możliwe jest dokonanie wygodnej zapłaty za pomocą rozwiązań bezgotówkowych, to jedno z najważniejszych założeń Programu”.

„W ramach umowy z Pocztą Polską, przystąpienie do Programu będzie możliwe również we wszystkich placówkach, u listonoszy oraz za pośrednictwem dedykowanej strony internetowej. Dzięki temu, każdy zainteresowany w łatwy sposób będzie miał możliwość podpisania umowy, nawet w najmniejszej miejscowości” – poinformowała prezes eService.

PAP/RIRM

drukuj