Świnoujście: policja zatrzymała 2 osoby ws. kardzieży samochodu z parkingu Straży Granicznej

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych do wyjaśnienia ws. kradzieży samochodu z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu – poinformowała w sobotę PAP Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie. Auto Tesla X zostało odnalezione w garażu w centrum miasta.

Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świnoujściu.

W środę przed północą doszło do kradzieży samochodu z parkingu Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej w Świnoujściu. Złodzieje ukradli Teslę X demontując ogrodzenie. Podczas próby ich zatrzymania padły strzały.

„W poszukiwaniu samochodu obok świnoujskich i szczecińskich policjantów wzięli udział także funkcjonariusze Straży Granicznej” – poinformowała rzecznik zachodniopomorskiej policji nadkom. Alicja Śledziona.

„Na miejscu zdarzenia zabezpieczono ślady i podjęto intensywne czynności operacyjne. Obecnie trwa ustalanie odpowiedzialnych za to przestępstwo” – oznajmiła.

Szacunkowa wartość samochodu to ok. 500 tys. zł. Porzucone auto funkcjonariusze Straży Granicznej odnaleźli tydzień temu w Świnoujściu. Okazało się, że zostało ono wcześniej skradzione na terenie Skandynawii.

PAP/RIRM

drukuj