fot. CBŚP Łódź / Policja

Łódzkie: CBŚP rozbiło grupę dilerów narkotykowych

Funkcjonariusze z Centralnego Biura Śledczego Policji rozbili grupę przestępczą, która miała przemycać i rozprowadzać narkotyki w Łódzkiem. Jej pięciu członków trafiło do aresztu; CBŚP zabezpieczyło ponad 23 kg marihuany, ok. 4 tys. tabletek ekstazy i kokainę.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka CBŚP kom. Iwona Jurkiewicz, zatrzymani usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz wprowadzenia do obrotu znacznej ilości środków odurzających i psychotropowych; wobec wszystkich pięciu osób zastosowano tymczasowy areszt, jednocześnie zabezpieczając od nich ok. 65 tys. zł na poczet przyszłych kar.

Śledztwo w tej sprawie prowadzą policjanci z łódzkiego Zarządu CBŚP pod nadzorem Prokuratury Krajowej. Według ich ustaleń, grupa działała od 2016 roku, wprowadzając różnego rodzaju narkotyki na teren woj. łódzkiego.

Pierwszego z członków przestępczej organizacji zatrzymano w ubiegłym roku. Zdaniem śledczych, był on odpowiedzialny za przechowywanie przemyconych narkotyków i dalszą ich sprzedaż do tzw. hurtowników. Jak podała rzeczniczka CBŚP, w „magazynie” narkotykowym zabezpieczono ponad 20 kilogramów marihuany i prawie 3,5 tysiąca tabletek ekstazy, a także działki różnego rodzaju narkotyków, w tym kokainę. Następnie zatrzymano „kuriera” przewożącego narkotyki. W specjalnej skrytce znajdującej się w jego samochodzie śledczy odkryli prawie kilogram marihuany oraz około 500 tabletek ekstazy.

Przy kolejnej osobie działającej w grupie dilerów odnaleziono ponad kilogram marihuany, prawie 150 tabletek ekstazy oraz kokainę.

Ostatnia akcja funkcjonariuszy CBŚP w Łodzi miała miejsce we wtorek – zatrzymano kolejnych dwóch mężczyzn, którzy są podejrzani o udział w zorganizowanej grupie przestępczej i wprowadzanie do obrotu marihuany.

Łącznie znaleziono i zabezpieczono ponad 23 kg marihuany, około 4 tys. tabletek ekstazy oraz 100 gramów kokainy.

Według Jurkiewicz, prowadzone pod nadzorem Łódzkiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Łodzi śledztwo jest rozwojowe; w sprawie planowane są dalsze zatrzymania.

PAP/RIRM

drukuj