fot. Twitter/Polska Policja

Wielkopolskie: Policjanci z Koła zatrzymali fałszywego „kolegę”

19-latka, który podawał się za policjanta i skontrolował grupę nastolatków w miejskim parku, zatrzymali funkcjonariusze z Koła (Wielkopolskie). Mężczyźnie za podawanie się za funkcjonariusza publicznego grozi nawet rok więzienia.

Jak poinformowała kolska policja, zgłoszenie o młodym „funkcjonariuszu” wpłynęło do miejscowego komisariatu w czwartek wieczorem. O tym, że mężczyzna podający się za policjanta legitymował nieletnie osoby w jednym z miejskich parków poinformował stróżów prawa jeden z rodziców.

Przybyły na miejsce patrol zatrzymał 19-latka, który zdążył już skontrolować zawartość kieszeni ośmioosobowej grupy osób w wieku 13-16 lat.

„Jedna z osób, wobec której samozwańczy policjant podjął czynności kontrolne, o zaistniałej sytuacji powiadomiła swojego rodzica. Ten natychmiast informację przekazał prawdziwym funkcjonariuszom policji” – podała policja w Kole.

Mundurowi ujawnili w samochodzie 19-latka niebieską lampę błyskową emitującą sygnały świetlne podobne do sygnałów używanych przez policję oraz replikę pistoletu z magazynkiem na plastikowe kulki.

Zatrzymany mieszkaniec miasta był trzeźwy. Usłyszał zarzut podawania się za funkcjonariusza publicznego oraz wykonywania czynności związanych z jego funkcją. 19-latek przyznał się do winy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl