fot. Policja Lubelska

W woj. lubelskim Policja zatrzymała 18-latka za wybicie okien w zakrystii jednej z parafii w Łęcznej

Policjanci zatrzymali 18-latka, który będzie odpowiadał za wybicie szyb w oknach zakrystii jednej z parafii w Łęcznej (Lubelskie). Mają mu zostać przedstawione zarzuty – poinformowała policja.

Zgłoszenie dotyczące wybicia okien w zakrystii parafii św. Marii Magdaleny w Łęcznej policja otrzymała w miniony czwartek.

„Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze. Jak się okazało, wandal wybił dwie szyby w pomieszczeniach zakrystii. Powstałe straty zostały oszacowane na kwotę 1500 zł” – poinformowała dziś st. asp. Magdalena Krasna z KPP w Łęcznej.

Jako sprawcę uszkodzenia mienia policjanci wytypowali 18-letniego mieszkańca Łęcznej. Według ustaleń funkcjonariuszy w połowie listopada mężczyzna w tej samej parafii zniszczył 3 klosze do lamp i 3 oczka oświetleniowe o wartości 500 zł oraz plakaty znajdujące się przy wejściu do domu parafialnego kościoła św. Barbary w Łęcznej.

Mężczyzna usłyszał zarzuty za część czynów zakwalifikowanych jako wykroczenia. Natomiast dzisiaj ma usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia poprzez wybicie szyb. Grozi mu za to do 5 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl