Afryka zostanie zawierzona Bożemu Miłosierdziu

Czarny Ląd 14 września zostanie zawierzony Bożemu Miłosierdziu. Właśnie tego dnia ten wyjątkowy akt odbędzie się w szczególnym miejscu, jakim jest sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Kigali, stolicy Rwandy. Papieskim wysłannikiem został mianowany ks. abp Kinszasy w Demokratycznej Republice Konga, kard. Laurent Monsengwo Pasinya.

Rwanda będzie gościć III Kongres o Miłosierdziu dla Afryki i Madagaskaru.

„Kongres da nam możliwość pojednania zakorzenionego w Miłosierdziu. To właśnie ono jest źródłem nadziei dla nowej ewangelizacji Czarnego Lądu” – podkreśla koordynator afrykańskiego kongresu ks. Stanisław Filipek.

Polski pallotyn, od kilkudziesięciu lat pracujący w naznaczonej dramatem ludobójstwa Rwandzie, jest jednocześnie rektorem sanktuarium w Kigali. W czasie kongresu, wpisującego się w obchody Jubileuszowego Roku Miłosierdzia, zaplanowano też pielgrzymkę do afrykańskiego Lourdes, jak popularnie nazywa się sanktuarium w Kibeho, gdzie objawiła się Matka Słowa.

Są to jedyne uznane przez Kościół objawienia maryjne w Afryce. Tam, dzień po zawierzeniu tego kontynentu Bożemu Miłosierdziu, wznosić się będzie szczególne modlitwy o pokój dla całego świata.

RadioWatykańskie/RIRM

drukuj