Rozpoczyna się Tydzień Rodziny

W przypadający dziś Dzień Matki rozpoczyna się Tydzień Rodziny. Z tej okazji Caritas diecezjalne w całej Polsce organizują pikniki i festyny łączące pokolenia i różne środowiska.

Obchody Tygodnia Rodziny stanowią także okazję do prezentacji pracy, jaką Caritas wykonuje dla rodzin i zachętę do aktywnego włączenia się w konkretne dzieła miłosierdzia.

O szczegółach mówi Paweł Kęska, rzecznik Caritas Polska.

– Caritas w Polsce zajmuje się osobami potrzebującymi. Te osoby to bardzo często są dzieci, jak również matki, które potrzebują wsparcia. Wiedząc jak wiele to jest osób, Caritas diecezjalne w całej Polsce organizują dla swoich podopiecznych bardzo liczne wydarzenia takie jak: pikniki, spotkania, koncerty oraz obdarowują dzieci prezentami. Tych wydarzeń pomiędzy 26 maja, czyli Dniem Matki, a 1 czerwca, czyli Dniem Dziecka, będzie w Polsce bardzo wiele, bo czasem organizują to dla swoich podopiecznych parafie, czasem Caritas diecezjalne robią diecezjalne wydarzenia, a czasem są to wydarzenia połączone kilku Caritas diecezjalnych – tłumaczy Paweł Kęska.

Na czas rozpoczynającego się Tygodnia Rodziny Caritas przygotowała także specjalną publikację dotyczącą roli seniorów w rodzinie.

W trakcie tego tygodnia poszczególne parafie, grupy charytatywne i osoby indywidualne mogą rozważać treści w niej przygotowane.

Tydzień Rodziny zakończy się 1 czerwca, w Dzień Dziecka.

RIRM

drukuj